Testujeme nový web! Zapoj sa do testovania a napíš nám, ako sa ti páči. kontaktuj@wopss.sk Ďakujeme

Odporúčame

Juliana Antožyová: Už máte kabelku z tropického raja?

11. augusta 2017 | Blog Na kus reči

Autor:

Kamaráti ju často volajú bláznivá Julka. To preto, lebo táto Košičanka žijúca na Bali má energie na rozdávanie. Z Ázie píše o jej dobrodružstvách cestovateľský blog, doštudovala vysokú školu a rozbehla vlastný projekt GadoGado.cz. Popritom ako navrhuje krásne módne doplnky, stíha aj pomáhať a šíriť radosť zo života a zároveň z tých najobyčajnejších vecí. Stačí sa len zastaviť! Viac prezradí sama, dámy a páni – Juliana Antožyová.

Zdieľaj a ukážeš pekné veci o Slovensku
Share on FacebookTweet about this on Twitter

Aké posolstvo chceš predať do sveta prostredníctvom svojej značky GadoGado.cz?

Projektom GadoGado.cz sa snažím prostredníctvom módnych doplnkov z Bali priblížiť kúsok raja ľuďom doma v Česku a na Slovensku. Všetky naše produkty sú totiž vyrobené v malej rodinnej manufaktúre v srdci Bali. Vďaka tomu podporujeme lokálnu komunitu, keďže celá výroba prebieha za férových podmienok.

Kabelky, peňaženky, kozmetické tašky a ostatné produkty sú nielen vyrobené eticky, ale aj z umelých animal friendly materiálov, pretože neuznávame používanie pravej kože. Detaily produktov, ako napríklad vnútra kabeliek, sú dokonca šité z odpadových látok. Chceme, aby naši zákazníci nosili krásne, jednoduché, vkusné a ekologické módne doplnky.

Čo ťa viedlo k výrobe kabeliek?

Celý projekt GadoGado.cz vznikol približne pred dvoma rokmi počas mojich ciest po Ázii. Zbierala som nápady a inšpiráciu na vlastný projekt či už v Thajsku, Kambodži, alebo aj v Indonézii. O tom, že pôjde o výrobu kabeliek, peňaženiek, obalov na PC a celkovo módnych doplnkov, rozhodli vzorky, ktoré sme na začiatku vyrobili na testovanie práve na Bali a tie zožali veľký úspech u známych a kamarátov.

Bolo ťažké založiť si biznis na Bali?

Len poopravím, že ja som na Bali nezakladala biznis ako taký, ale len som hľadala výrobcu našich produktov. GadoGado.cz je totiž česká značka založená a registrovaná v Českej republike. V začiatkoch bolo na celom projekte najťažšie nájsť výrobcu na Bali s vlastnou manufaktúrou, kde by pristúpili na výrobu práve z nepravej, čiže umelej, kože a odpadových materiálov. V juhovýchodnej Ázii je totiž veľmi populárne vyrábať a predávať módne doplnky z pravej hadej alebo krokodílej kože. Práve proces hľadania toho správneho výrobcu bol teda najtvrdší oriešok.

Sama si aj návrhárkou produktov. Kde čerpáš inšpiráciu?

Inšpiráciu čerpám, ako som už spomínala vyššie, na cestách. Inšpirujú ma najmä rôzne materiály, tvary a vzory pôvodných doplnkov rôznych kútov juhovýchodnej Ázie. Po tom, čo nejaký produkt navrhnem a prekonzultujem v našej manufaktúre, vyrobíme z neho pár kúskov, nafotím ich a čakám na odozvu od zákazníčok. Naši zákazníci nám dávajú skvelú spätnú väzbu a ich názor má vplyv na proces výroby finálneho produktu. Oni sami si dokonca vyberajú, aké farby produktov by chceli vidieť na našom e-shope, alebo môžu navrhnúť aj vylepšenia, ktoré si vždy rada vypočujem.

Nedávno ste podporili aj miestne centrum, prezraď viac o tomto charitatívnom projekte.

Na Bali spolupracujem s centrom, ktoré zastrešuje maminy a deti žijúce v nepriaznivých podmienkach, čo sa bývania, stravovania, hygieny alebo aj vzdelania týka. Tieto maminy pochádzajú často z kútov, kam nedosiahne turizmus, a tak žijú vo veľmi zlých pomeroch, bez príjmu a možnosti zabezpečenia svojich detí. Práve s týmto centrom mám za sebou už dve spolupráce, počas ktorých nám maminy vyrábali náramky pre náš e-shop GadoGado.cz. Náramky sme následne predávali a vyzbierané peniažky sme použili na nákup najpotrebnejších vecí pre ich deti.

Už som v živote videla veľa radosti, ale aby sa deti úprimne radovali z historicky svojej prvej vlastnej zubnej kefky, to som nečakala! Aj také momenty mi teda môj projekt dovoľuje prežívať a ja som neskutočne vďačná, že moja vášeň je zároveň mojou prácou.

O autorovi

Simona Almášiová

Simona Almášiová

Je hrdá východniarka s trvalým pobytom v Gelnici, no nájdete ju aj v Bratislave a najnovšie v Nitre. Študuje výživu ľudí. Miluje leto, písanie a svojho psa. Je romantik a večný snílek. Hoci geografiu veľmi neovláda, prstom blúdi po mape. Avšak volanie domoviny je silnejšie ako cestovateľské pokušenie. Píše o všetkom, čo je na Slovensku pekné. Poznáte niečo také? Napíšte jej na: simona.almasiova@wopss.sk

Zdieľaj a ukážeš pekné veci o Slovensku
Share on FacebookTweet about this on Twitter
lista

Mohlo by Vás zaujímať